Zaujali vás naše produkty?

Popište nám stručně vás projekt, náš špecialista vás bude kontaktovať kvóli priprave cenového návrhu vašho riešenia.

VYSOKÁ NOSNOST, SPOLEHLIVOST A VARIABILITA

Pro krovy rozměrnějších budov a zároveň případy, kdy jsou estetika a odolnost hlavními prioritami, využívají zkušení stavaři lamelové lepené dřevo. Konstrukce z lepených dřevěných hranolů vynikají výbornými mechanickými vlastnostmi a statickou spolehlivostí.

Vazníkové krovy a další nosné konstrukce z lepeného lamelového dřeva splňují náročné požadavky na tvarovou a konstrukční variabilitu. Lze je použít pro stavbu velkorozponových hal, stadionů, jízdáren, ale také mostů, lávek nebo atypických přístřešků. Lepené lamelové dřevo zachovává přírodní kresbu, a je tak krásným interiérovým prvkem samo o sobě. Jeho montáž je navíc rychlá, poměr mezi hmotností a únosností velmi příznivý.

 

Kde je vhodné uplatnit lepené lamelové dřevo

Pro lepené lamelové dřevo se používá označení BSH. Díky unikátní technologii výroby jde o materiál tvarově stálý, odolný proti zakřivení, ale zároveň s velkou variabilitou uplatnění. Proto si lepené lamelové hranoly oblibují architekti - BSH totiž dokáže naplnit téměř jakékoli požadavky na tvar a zároveň přinést stavbě vysokou estetickou hodnotu.

 

Největší výhody lepeného lamelového dřeva:

 • vysoká estetická hodnota
 • statická spolehlivost, odolnost vůči zakřivení i trhlinám
 • mimořádná tvarová a konstrukční variabilita
 • výhodná cena
 • rychlá montáž
 • výborný poměr hmotnosti a únosnosti
 • rozměrová přesnost a stálost
 • vysoká míra prefabrikace

 

Kontaktujte nás

 

Možnosti využití lepeného lamelového dřeva:

 • velkorozponové halové konstrukce nejrůznějších tvarů
 • logistická centra, výstavní a sportovní haly, jízdárny, plavecké stadiony
 • mosty, lávky pro pěší i cyklisty
 • designové prvky, přístřešky, atypické konstrukce

 

Lepené lamelové dřevo - KASPER CZ

 

Čím je specifické lepené lamelové dřevo

Lepené dřevěné hranoly, LLD (lepené lamelové dřevo) nebo taky BSH (Brettschichtholz) – to všechno jsou názvy pro jeden typ výrobku. Jde o materiál vyrobený bočním lepením dvou nebo více lamel z masivního dřeva. Lamely k sobě přiléhají zubovitým spojem. Lepení je prováděno ekologickými prostředky na bázi melaminové pryskyřice, procesem transparentní lepené spáry odolné vůči povětrnostním vlivům.

BSH lepené hranoly se hoblují čtyřstranně, mají sražené hrany. Krovy z lepeného lamelového dřeva přiznávají strukturu dřeva a tím dodávají stavbám vysokou estetickou hodnotu.

 

Jaké mají lepené hranoly vlastnosti

Nosné konstrukce z BSH hranolů vypadají vždy skvěle. Investoři si mohou vybrat podle povrchové úpravy verzi „natural“ nebo „visible“. Obě jsou koncipovány pro pohledové konstrukce. Varianta „natural“ může mít drobné estetické nedostatky (pevně zarostlé suky, vyspravená místa vypadlých suků nebo smolníků, otvory do 2 mm), varianta „visible“ má dokonalý povrch bez trhlinek nebo zabarvení.

Lepené lamelové hranoly se vyrábějí v několika pevnostních třídách (GL24h až GL32). Kvalita jednotlivých částí je potvrzována elektronickou kontrolou.

K výrobě se nejčastěji používá smrkové dřevo, pro konstrukce namáhané povětrnostními vlivy modřínové.

 

Jaké postupy používáme při přípravě lepeného lamelového dřeva pro stavby

Samotnou výrobu lepeného lamelového dřeva zajišťuje pro společnost KASPER CZ rakouská firma s více než stopadesátiletou historií WIEHAG GmbH.

Specialisté KASPER CZ vyrábějí z dodaného materiálu na dřevoobráběcím centru samotné konstrukční dílce. K jejich ochraně následně používají kvalitní nátěrové systémy firem Remmers nebo BASF v odstínech lazur podle vzorníku.

V režii KASPER CZ se uskutečňuje samozřejmě precizní montáž krovů z lepeného lamelového dřeva na stavbě. Vždy jí předchází individuální spolupráce s klienty, ať už jimi jsou architekti, investoři nebo projektanti.

 

Technologie užívané při práci s lepenými lamelovými hranoly:

 • CNC dřevoobráběcí centrum Hundegger K2i 1250 (1 ks)
 • jednolistá počítačem řízená úhlová a zkracovací pila (2 ks)
 • čtyřlistá úhlová a zkracovací pila (1 ks)
 • návrhový software R-STAB, RX-TIMBER od firmy DLUBAL
 • konstrukční software SEMA

 

Benefity nosných konstrukcí KASPER CZ z lepeného lamelového dřeva

Nejen dlouhá historie fungování firmy, stovky spokojených zákazníků, používání nejkvalitnějších materiálů a inovativních technologií dělají z KASPER CZ seriózního partnera pro obce, investory i architekty. Nedílnou součástí našeho úspěchu je tým profesionálů, kteří vždy hledají nejlepší řešení pro konkrétní stavbu.

Hlavním benefitem našich konstrukcí je kromě vysoké kvality a precizně odvedené práce také lidský přístup, dokonalé pochopení projektu a hladká realizace v dohodnutém termínu. To vše díky úsilí, které věnujeme optimalizaci firemních procesů, stálému vzdělávání zaměstnanců a investicím do nejmodernějších technologií.

 

Kontaktujte nás

 

Drevene-konstrukce.eu

Dřevěné konstrukce KASPER CZ - Drevene-konstrukce.eu

Více o dřevěných konstrukcich se dozvíte i na stránce drevene-konstrukce.eu

Nevíte si rady?

Kontaktujte zákaznickou linku

Jsme tu pro vás od pondělí do pátku vždy od 8 do 18 hodin.

Telefon +420 499 827 300
Email podpora@kaspercz.cz

Jsme tu pro vás ...

... a vždy najdeme společné řešení