Zaujali vás naše produkty?

Popište nám stručně vás projekt, náš špecialista vás bude kontaktovať kvóli priprave cenového návrhu vašho riešenia.

ÚSPORA ČASU, MATERIÁLU I FINANCÍ

 

Tam, kde je potřeba zastřešit atypický půdorys, snížit náklady na stavbu a provést montáž zcela bez ohledu na roční období, přicházejí ke slovu příhradové vazníky. Jako alternativu k tradičně vázaným krovům volí vazníky čím dál víc investorů, architektů a projektantů.

Dřevěné vazníkové konstrukce řeší potřebu rychle, efektivně a poměrně levně zastřešit téměř jakoukoli stavbu. Díky univerzálnímu uplatnění se příhradové vazníky používají při stavbách střech rodinných domů, sportovních, obchodních a průmyslových objektů i skladových hal. Velkou výhodou dřevěných vazníků je možnost realizace atypických staveb prakticky libovolného tvaru.

 

Kde je vhodné uplatnit příhradové vazníky se styčníkovými deskami

Dřevěné vazníky se styčníky jsou moderní tesařskou konstrukcí, která výborně splňuje požadavky na rychlou výrobu i montáž, vysokou tvarovou a konstrukční variabilitu, nízkou hmotnost a spotřebu materiálu.

 

Největší výhody vazníků se styčníkovou deskou:

 • až 40% úspora dřeva a tím pádem i nákladů oproti klasickým konstrukcím
 • možnost konstrukce velkých rozpětí (až 30 m)
 • rychlá výroba
 • využití pro zastřešení téměř jakéhokoli půdorysu
 • vysoká míra prefabrikace
 • nízká hmotnost
 • rychlá montáž nezávisle na ročním období
 • použití impregnovaného dřevního materiálu

 

Možnosti využití vazníků se styčníkovou deskou:

 • střechy rodinných domů nejrůznějších tvarů (sedlové s využívaným nebo nevyužívaným podstřešním prostorem, pultové, rovnopasé, nůžkové, polygonové, obloukové, ramenáty střešních mansard, podlahové nosníky, valby, polovalby, vikýře, rizalety apod.)
 • velkorozponové konstrukce střech (obchodní, průmyslové, zemědělské a sportovní objekty)
 • celodřevěné systémy (nosné „kostry“ jednoduchých průmyslových a skladových hal, nosné stěnové systémy pro pasivní stavby, střešní nástavby apod.)
 • atypické použití (bednění monolitických železobetonových konstrukcí mostů, překážky skate parků, umělé horolezecké stěny, kulisy apod.)

 

Kontaktujte nás

 

Dřevěné vazníky pro Vaší stavbu

 

Co je příhradový vazník

Příhradový vazník je rovinná prutová soustava složená z pásových a mezipásových fošnových přířezů vzájemně spojených zalisováním styčníkových desek. Dřevěné příhradové vazníky mívají obvykle trojúhelníkový tvar, ale vyrobit lze skoro všechny střešní konstrukce (rámy, oblouky, hambalkové krovy).

 

Proč volit vazníky se styčníkovými deskami

Pro příhradový vazník se styčníkovou deskou platí, že dosahuje ze všech dostupných možností spojení fošnových přířezůnejnižšího prokluzu a prokazuje minimální deformace. Konstrukce střech využívající vazníků se styčníkovou deskou vynikají vysokou tvarovou variabilitou, stoprocentní pevností, snadnou manipulací a tím pádem i rychlou montáží přímo na stavbě.

Příhradové vazníky se styčníkovými deskami se používají od roku 1955. Na trhu se objevily pod názvem „gang nail“. Styčníkové desky jsou mimořádně jednoduchou a přesto pevnou a cenově příznivou variantou spojení jednotlivých fošen.

Styčníkové desky z ocelového pozinkovaného plechu s prolisovanými trny se osazují z obou stran vazníků, a to tak, aby mezi nimi a dřevem nezůstala vůbec žádná mezera. Příhradové vazníky jsou styčníky opatřeny pomocí lisování, které je řízeno softwarem.

 

Jak vazníkové konstrukce vyrábíme

Společnost KASPER CZ využívá nejmodernější technologie a materiály. Ještě než přistoupíme k výrobě dřevěných vazníků, věnujeme každému potenciálnímu odběrateli individuální poradenství, navrhneme uspořádání nosné konstrukce včetně předběžného statického návrhu a zpracujeme cenovou nabídku.

Dřevěné nosné konstrukce se styčníkovou deskou vyrábíme z „katrových“ fošen impregnovaných proti houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Aby byla zajištěna maximální efektivita návrhu konstrukce, používáme tloušťku řeziva 50-70 mm a výšku 80-240 mm v přírůstcích po 20 mm. Pracujeme s dřevem jehličnanů třídy pevnosti C24. Impregnaci provádíme v roztoku Lignofix Stabil Extra.

Styčníkové desky odebíráme od BOVA Březnice. Doprava je na základě naší výrobní dokumentace zajištěna prakticky okamžitě po online objednávce. Tím mizí nutnost velkého skladového předzásobení, zároveň máme potřebný materiál velmi rychle k dispozici.

Technologie užívané při výrobě příhradových vazníků:

 • deskový lis MARK VI (2 ks)
 • jednolistá, počítačem řízená úhlová a zkracovací pila (2 ks)
 • čtyřlistá úhlová a zkracovací pila (1 ks)
 • máčecí impregnační vana (1 ks)

 

Benefity dřevěných vazníků KASPER CZ

Na kvalitu materiálů, dodržení termínů i včasnou realizaci stavby se můžete stoprocentně spolehnout. KASPER CZ působí na českém stavebním trhu od roku 1994. Využíváme špičkové technologické zázemí a máme stabilní a spolehlivý tým pracovníků.

Naším prvotním zájmem je spokojený zákazník. Proto všechny naše kroky vedou jak ke zjednodušení firemních procesů, což se promítá do koncové ceny výrobků, tak ke stálému vzdělávání zaměstnanců. Investoři, architekti, tesaři i projektanti si mohou být jisti, že dřevěné příhradové vazníky firmy KASPER CZ budou sloužit dlouho a dobře.

 

Chcete další informace?

 

Kontaktujte nás

 

 

 

Drevene-vazniky.eu

Dřevěné vazníky - Drevene-vazniky.cz

Vazník od firmy KASPER CZ - Více o vaznících se dozvíte i na stránce drevene-vazniky.eu

Nevíte si rady?

Kontaktujte zákaznickou linku

Jsme tu pro vás od pondělí do pátku vždy od 8 do 18 hodin.

Telefon +420 499 827 300
Email podpora@kaspercz.cz

Jsme tu pro vás ...

... a vždy najdeme společné řešení